Penzion Ovčárna se nachází v pohraničním městečku Nová Bystřice v oblasti zvané Česká Kanada. Po celém území jsou rozesety skalní a kamenné útvary a nachází se zde i větší množství rybníků. Centrem České Kanady je od nepaměti románská zřícenina hradu Landštejn.

Volný čas

  • Cykloturistika - oblast České Kanady je vyhlášenou destinací pro cykloturistiku. V okolí penzionu se nachází nesčetné množství cyklo tras.
  • Pěší turistika - pro milovníky přírody a zejména houbaření nabízejí blízké lesy své plody.
  • Graselovy stezky - jedna ze stezek vede přímo kolem našeho penzionu. V případě Vašeho zájmu můžeme zajistit i průvodce, který Vám poskytne výklad.
  • Rybaření - protože se nacházíme v kraji plném rybníků, nabízíme Vám možnost odborného dohledu, zapůjčení rybářského vybavení - pruty a echolot, či zapůjčení motorového člunu.
  • Tenis - pro milovníky tohoto sportu je zde možnost využití jak městských, tak i soukromých kurtů.
  • Golf - několik kilometrů za hranicemi se nachází vyhlášená golfová hřiště Haugschlag a Litschau.
  • Minigolf - nachází se v blízkosti ZŠ a fotbalového hřiště, provozovatelem je město Nová Bystřice
  • Kuželna

Cyklotoulky po české Kanadě (www.cyklotoulkytv.cz)

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Historické město, které leží asi 14 km od Nové Bystřice. Jindřichohradecký zámek nabízí každoročně noční prohlídky zámku. Na noční prohlídky jsou nutné včasné rezervace! S dětmi si můžete užít skvělý den v aquaparku.

Více informací na webu www.jh.cz a www.zamek-jindrichuvhradec.eu

JHMD

JHMD

Z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice vede historická úzkokolejka. Rozchod našich tratí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a z Jindřichova Hradce do Obrataně je 760 mm. Trať do Nové Bystřice je dlouhá 33 km, největší stoupání je 17 ‰. Nejvyšší bod tratě leží ve výšce 673 m n.m.

Více informací na webu www.jhmd.cz

Graselova stezka

Graselovy stezky

Zajímavým tipem pro pěší rodinné výlety jsou takzvané Graselovy stezky. Celkem šest výletních okruhů vede po obou stranách česko-rakouské hranice mezi městem Nová Bystřice a obcí Nové Syrovice.

Více na www.grasel.eu

Keramika Maříž

Keramika Maříž

Keramika vznikla v Maříži, vesničce nedaleko Slavonic. Její duchovní počátek však leží opět v Besídce, a to na dvoře kousek od pravé ohradní zdi. Tam se totiž její zakladatelé, pánové Boháč a Trubáček usadili jednoho srpnového rána roku 1991, aby prodiskutovali společný postup. Stačilo půl hodiny a firma „Maříž“ byla založena. Do roka byl na světě první mařížský hrnek.

Více na www.mariz.cz

Slavonice

Slavonice

Slavonice jsou malé město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska spadající do Jihočeského kraje. V současnosti mají Slavonice a přilehlé obce okolo 2700 obyvatel. Rozkládají se v nadmořské výšce 519 m. Leží na východním okraji České Kanady.

Více informací na www.slavonice-mesto.cz

Více informací o české kanadě naleznete také na webu www.ceska-kanada.cz